18/12/1965 – 29/11/2025
Lions Club Waregem
Melvin Jones Fellow
L’adieu a remplacé l’au revoir.
Goede vrienden,
Op 3 oktober vorig jaar kreeg Koen Verbauwhede een verschrikkelijk verdikt, een termijn van 18 maanden, het werden er niet eens 14. De grote, sterke man van de Waregemse Lions Club werd in zijn essentie geraakt door een meedogenloze tumor in zijn hersenen, in zijn hoofd, in zijn zijn. Van een glioblastoom kan je niet genezen en dat was onaanvaardbaar voor Koen, hij kende geen fatalisme, voor hem bestonden er geen problemen, er waren alleen oplossingen, blind aanvaarden was niet zijn grootste talent, Koen was een strijder.
In onze gedreven en betrokken club was Koen ontegensprekelijk een van de meest gedreven en betrokken leden, die een hand had in bijna alles wat onze Lionsclub vandaag is. Een authentieke, inspirerende, integere en gezond kritische leider, eindeloos graag gezien en enorm graag ziend. Bescheiden, vol humor, zonder franjes en zonder masker. Zacht anarchistisch, afkerig voor onrecht en altijd klaar om wie het moeilijk heeft te helpen. Een massieve man, meer dan 100 kilo integriteit, een rots op wie we konden bouwen.
Koen kreeg in de zomer van vorig jaar meer en meer hoofdpijn. Het zal wel niets zijn, dachten we, stress of zo. Het was niet niets. Het was het begin van een verschrikkelijk, hard, genadeloos, warm en liefdevol jaar, dat op 29 november stilletjes en zacht eindigde.
Het is bevreemdend om te zien hoe de wereld doordraait en alles verder gaat, terwijl die van iedereen rond Koen vertraagt. Dat verschil in snelheid schuurt en doet pijn, maar als we onze ogen sluiten en in gedachten zijn glimlach herbekijken, zijn knuffels herbeleven, zijn woorden opnieuw horen, dan wordt zijn glimlach de onze.
Koen heeft zijn korte, mooie weg gelopen en we zijn grenzenloos dankbaar dat we af en toe zijn reisgezel waren. Door zijn ziekte verloor hij de voorbije maanden stukjes van zichzelf, tot de laatste weken alleen de essentie overbleef: zijn liefde voor het leven, liefde voor de wereld, liefde voor zijn vrienden en boven alles zijn eindeloze en alles overstijgende liefde voor Clovis en Juliette en voor Tienneke.
Koentje, je bent een voorbeeld en een inspiratie voor ons allemaal.
We missen je, mooie man, lieve vriend.
Tot aan den overkant.
Olivier, Piet, Bernard en Filip,
In naam van Koens vrienden van LC Waregem.


