Op zaterdag 6 december 2025 was Günther Neefs, na een pittige revalidatie, te gast op de benefietavond van Lions Club Meetjesland (LCM), ten voordele van het LISA-fonds. In de prachtige setting van CC De Herbakker keek iedereen vol verwachting uit naar zijn langverwachte rentree op de Vlaamse podia.
Dankzij het regelmatige contact met het management van Günther Neefs was Lions Club Meetjesland gerust op een goede afloop. Günther had deze betekenisvolle avond immers zelf met stip aangeduid als het moment van zijn terugkeer.
Na de welkomstwoorden van burgemeester Koen Loete van Eeklo en van voorzitter Franky van Daele van Lions Club Meetjesland kon de feestelijke avond officieel van start gaan. Het concert, begeleid door een driekoppige liveband, was een aaneenschakeling van Günthers grootste hits, ode aan Rob de Nijs, aangevuld met nummers uit zijn deelname aan Liefde voor Muziek.
Na een wat aarzelende start kreeg Günther al snel het publiek mee: eerst met enthousiast applaus, daarna zelfs met een polonaise en enkele dansers op het podium. De zaal genoot zichtbaar van het optreden. Gezien de moeilijke periode die achter hem ligt, was dit een meer dan geslaagde terugkeer, mede dankzij de professionele muzikale omkadering die hem waar nodig subtiel ondersteunde.
Günther Neefs verdient onze diepste waardering, als artiest, als mens en als symbool voor iedereen die door een moeilijke periode gaat. Hoever het licht aan het eind van de tunnel afgelopen mei ook leek, Günther is er dankzij zijn onwrikbare wil in geslaagd om opnieuw zijn plaats op het podium in te nemen, uit liefde voor zijn vak, zijn fans en de muziek.
Na het concert nam Günther uitgebreid de tijd om de aanwezigen te begroeten. Albums en cd’s gingen vlot over de toog, een prachtig muzikaal geschenk voor onder de kerstboom. Met een warm hart voor het LISA-fonds besliste Günther bovendien om een belangrijk deel van de opbrengst van de cd-verkoop te schenken aan dit waardevol project, waarvoor onze oprechte dank.
Kortom: een bijzonder geslaagde benefietavond ten voordele van ons Lisa-fonds, met Günther Neefs als gast, een geweldig artiest en een bewonderenswaardige mens.
Lions in de kijker : Dit bericht met foto’s werd integraal overgenomen door HLN op 7/12.
Franky van Daele
Voorzitter Lions Club Meetjesland


